امروز : 01 خرداد 1398
مجتمع فارس یکشنبه 5 اسفند 97 میزبان معاونین و مدیران آموزش شرکت های آبی وزارت نیرو در منطقه بود.

       با حضور دکتر حیدری ریاست مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی فارس نشست شورای آموزشی شرکت های آب منطقه ای، آب و فاضلاب روستایی و آب و فاضلاب شهری برگزار گردید. به گزارش روابط عمومی مجتمع فارس در این نشست که با حضور معاونین منابع انسانی و مدیران و کارشناسان آموزش شرکت های آبی سه استان فارس ، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر برگزار گردید بعد از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی، مجری برنامه ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) شعری در وصف آن حضرت قرائت نمود. در ادامه دکتر حیدری ریاست این مجتمع ضمن خیر مقدم به مدعوین نشست، بیان کردند که نیاز سنجی دقیق آموزشی چه در حوزه کارگری و تکنیسینی و چه در حوزه مدیریتی نقش آموزش در ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات شرکت ها را پر رنگ تر می نماید وی همچنین اشاره کردند که برخی دوره های دارای  نظام جامع که کد مصوب وزارت خانه هم دارند  قدیمی هستند و دیگر کارائی لازم را ندارند و به منظور ارتقاء سطح آموزش باید دوره ها بر اساس نیاز سنجی واقعی شرکت ها برگزار گردند تا  فراگیران دوره های آموزشی با میل و رغبت و احساس نیاز بیشتری در دوره ها حضور پیداکنند و دوره ها کارآیی لازم را داشته باشند و هم رضایتمندی عمومی از مجتمع بالاتر باشد. ایشان اشاره کردند که همکاران این مجتمع آمادگی همکاری لازم برای تدوین دوره های جدید را دارند و دوره های جدید باید پاسخگوی نیازهای فردای جامعه و صنعت باشند.

                                                                      

 

       سخنان دکتر طاهری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد نقش آموزش در توانمندسازی نیروی انسانی بخش بعدی نشست بود و وی بیان کرد که آموزش سه رسالت دارد ، تغییر در باور های نیروی انسانی ، ایجاد سازگاری و توانمند سازی نیروی انسانی . یکی از مشکلات فعلی عدم باور نقش و تاثیر آموزش در تغییر رفتار منابع انسانی است و همین موضوع نقش مهمی در میزان رضایت از دوره های آموزشی دارد و باید تلاش کنیم که اول تغییر در باور و انگیزه های فراگیران را بوجود آوریم تا زمینه سازی تغییر رفتار ها انجام پذیرد. در ادامه جناب آقای علیزاده شیرازی نیا مدیر آموزش کوتاه مدت مجتمع گزارشی از عملکرد نفرماه آموزشی و مالی شرکت های حاضر در برنامه ارائه نمودند.

 

                                                                    

 

 در انتهای برنامه مدعوین نشست به ارائه دیدگاه ها و ارزیابی های خود از عملکرد گروه های آموزشی مجتمع پرداختند و انتقادات و  پیشنهاداتی مانند توجه به دوره های آموزشی مهارتی برای آب منطقه ای، همکاری در پژوهش های شرکت ها، برگزاری دوره های آموزشی مدیریتی جدید مانند آینده پژوهی و روانشناسی مدیریتی و ... را جهت بهبود عملکرد مجتمع برای سال 98 بیان کردند.